Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Kozlov Fjodor Michailovič

Fjodor Michailovič Kozlov  (Козлов Фёдор Михайлович)

(narozen 22.12. /3.2./ 1882 Moskva  – zemřel 21.11. 1956 v Hollywoodu, USA)

Moskevské baletní učiliště absolvoval v roce 1900. V roce 1901 tančil v Mariinském divadle a později také ve Velkém divadle v Moskvě.. V roce 1909 se na žádost Sergeje Ďagileva účastnil Ruských sezón v zahraničí. Od roku 1910 hostoval s různými soubory v Anglii, USA a dalších zemích.

Byl fenomenálním tanečníkem a jeho nejsilnější stránkou byly piruety, kdy dokázal utočit i 18 piruet naráz. Věnoval se také španělským tancům

Ve 20. letech měl několik baletních škol po celých Spojených státech (San Francisco, Dallas, Hollywood). Výrazným způsobem tak ovlivnil vývoj amerického baletu. Mezi jeho žáky pařili např. A. De Mille, N. Golner nebo A. Linden.  V letech 1915-16 působí jako choreograf na Broadwayi.

Byl jedním ze zakladatelů Hollywoodu a společnosti Parmount Pictures. Byl jedním z prvních tanečníků, kteří postavili svou kariéru na filmu. Poprvé se objevil ve filmu „Žena zapomenutá bohem“, kde se spolu s ním představila neteř Agnes De Mille Cecil. Vee filmech vystupoval jako Theodora Kosloff. Objevil se ve třech desítkách filmů a s příchodem zvukového filmu pokračoval v Hollywoodu jako choreograf.

07.02.2011 12:22:37
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one