Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Kjakšt Georgij Georgijevič

Georgij Georgijevič Kjakšt  (Кякшт Георгий Георгиевич, angl. přepis Kyaksht, v litevském originále Jurgis Kiakstas)

(narozen 7.2. 1873 v Litvě, zemřel 22.3. 1936)

Vystudoval baletní školu v Petrohradě. Ještě před dokončením studií vystoupil jako sólista v v baletu „Harlemský tulipán“ a okamžitě si získal sympatie publika. Po ukončení studia v roce 1891 (učitelé N. Volkov a P. Gerdt) nastoupil do souboru Mariinského divadla, kde byl roku 1910 jmenován sólistou.

V roce 1902 podniknul se skupinou A. Širjajeva turné v Monte Carlu. V letech 1909-11 tančil v Ďagilevových Ruských sezónách a v roce 1910 se rozhodnul do Ruska již nevrátit.

V roce 1919 uspořádal v Litevském Kaunasu několik  baletních večerů.

Začátkem roku 1920 se stal baletním mistrem Vídeňské státní opery a zároveň ředitelem  baletní školy. V roce 1925 působil v divadle Colon v Buenos Aires a od roku 1930 byl choreografem a hercem (pantomimické role) Kaunaského hudebního divadla.

07.02.2011 12:44:12
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one