Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Jean Babil (vl. jménem Gutmann)

(narozen 2.2. 1923 v Paříži)

V roce 1941 absolvoval školu při pařížské Opeře (žák G. Ricoa, Borise Knyazeva, A. Volinina, V. Gzovského).

V letech 1940-42 byl členem souboru M. Bezobrazové (v Cannes), kde tančil Prince v Labutím jezeru, Modrého ptáka ve Spící krasavici, Ducha růže ve stejnojmenném baletu.

Od roku 1944 hostoval v Tanečních večerech, které organizoval Roland Petit v Paříži.

V letech 1945-50 byl sólistou Champs Elysees, a od roku 1947 součastně působil v pařížské Opeře.

V letech 1950-52 působil v souboru Theatre Ballet a v roce 1952 se opět vrátil do pařížské Opery.

V roce 1956 založil vlastní soubor, který existoval do roku 1959. Po ukončení aktivní kariéry tanečníka choreografoval, vystupoval jako herec v divadle i ve filmech.

07.02.2011 12:45:24
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one