Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Preobraženská Olga Josifovna

Olga Josifovna Preobraženská (Преображенская Ольга Иосифовна)

(narozena 2. Února 1971 v Petrohradě, zemřela 27. Prosince 1962 v Saint-Mandé ve Francii)

Balet začala studovat pod vedením Nikolaje Legata a Enrica Cecchettiho v roce 1879 na škole A. Vaganové. Po deseti letech studia byla přijata do baletního souboru Mariinského divala, kde se stala rivalkou Mathildy Kšesšinské. Od roku  1895 absolvovala úspěšná turné po Evropě a Jižní Americe a rovněž s velkým úspěchem vystoupila v milánské La Scale. V roce 1900 se stala primabalerínou a o dvacet let později ukončila aktivní kariéru.

V roce 1914 zahájila pedagogickou činnost, v letech 1917-1921 vedla hodiny pohybové výchovy operního souboru Mariinského divadla, působila v Petrohradském choreografickém učilišti a ve Škole ruského baletu A.L. Volynského.

V roce 1921 emigrovala do Paříže, kde si otevřela baletní studio, ve kterém také učila. Hodiny baletu dávala také v Miláně, Londýně, Buenos Aires nebo v Berlíně. Jako učitelka působila až do roku 1960. Mezi její žáky patřili např. Tamara Tumanova, Irina Baronova, Tatjana Rjabušinskaja, Nina Vyrubova, Margot Fonteyn, Igor Yushkevich, Serge Golovin a další.

07.02.2011 12:48:39
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one