Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
NADIA NERINA

Narodila se roku 1927 v Kapském měste v Jihoafrické republice. Studovat začala zde, ale toku 1945 odjela do Londýna, kde studovala v Rambert School a v Sadler's Wells Ballet School. Roku 1946 byla angažována do SWB (South West Ballet), kde se roku 1947 stala sólistkou a od roku 1952 "principal dancer". Hodně tančila v choreografiích F. Ashtona:
Popelka (1948), Hommage to the Queen (1953), Birthday Offering (1956), Marná opatrnost (1960), byla hostující sólistkou ve Velkém divadle v Moskvě i v Kirovově (Mariinském) divadle. Aktivní taneční činnost ukončila v roce 1969.

Nadia Nerina.jpg
Nadia Nerina2.jpg
01.06.2009 10:55:55
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one