Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Kondratěna Marina Viktorovna

Marina Viktorovna Kondratěva  (Кондратьева Марина Викторовна)

(narozena 2. ledna 1934 v Leningradě)

V roce 1952 absolvovala Moskevské choreografické učiliště a byla přijata do baletního souboru Velkého divadla. Své dovednosti zlepšovala pod vedením Mariny Semjonové (Semenové). Jejím častým jevištním partnerem byl Maris Liepa. Také tančila s Nikolajem Fadějčevem, Vladimirem Tichonovem, Michailem Lavrovským či Jurijem Vladimirovem.

V roce 1980 absolvovala studium na Státní akademii divadelních umění (GITIS) a stal se z ní pedagog baletního souboru Velkého divadla v Moskvě. Jejíma rukama prošly takové hvězdy jako Galina Stepanenko, Anna Antoničeva, Ekaterina Šipulina, Naděžda Gračeva, Natalia Osipova a další.

1987 – současně s prací ve Velkém divadle vede kurzy v Tanečním institutu v Moskvě.

1988 – pracuje jako choreografka a producentka, na scéně Velkého divadla obnovuje Grand pas clasique  v choreografii Maria Petipy a „Pa s de quatre“ na hudbu Cesare Pugniho v choreografii J. Perrota v úpravě A. Dolina.

1990-2000 – profesorka na Moskevské akademii choreografie.

Vedla mistrovské kurzy v USA, Japonsku, Itálii.

Ocenění:

1. místo na Světovém festivalu mládeže ve Varšavě.

1959 – získala „Řád cti“ ("Знак почета".)

1961 – získala titul Zasloužilá umělkyně RSFSR (Ruské federace)

1965 – získala titul Národní umělkyně RSFSR

1976 – získala titul Národní umělkyně SSSR (Svazu sovětských socialistických republik)

2001 – jí byla udělena Medal of Honor

2003 – získala cenu „Soul of Dance“ časopisu Ballet

01.02.2011 09:52:23
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one