Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
Carla Fracci se narodila v Miláně v roce 1936. Od roku 1946 studovala na baletní škole při milánské La Scale a v roce 1954 se stala členkou zdejšího baletního souboru.  Od roku 1956 byla sólistkou a od roku 1958 "pricipal dancer".  Působila v nejrůznějších velkých baletních souborech jako jsou:London Festival Ballet, Royal Ballet, Stuttgartský balet a Královský švédský balet. Od roku 1967 byla hostující "principal dancer" v American Ballet Theatre.

V letech 1990-91 byla ředitelkou baletu v Neapoli a 1995-97 ve Veroně. V současné době je ředitelkou baletního souboru v Římě.

fraccitatiana.jpg
fraccisylphide.jpg
fracciscarpine.jpg
fraccisbarra2.jpg
fraccingiulietta.jpg
Fracci Carla6.jpg
Fracci Carla5.jpg
Fracci Carla4.jpg
Fracci Carla3.jpg
Fracci Carla2.jpg
Fracci Carla.jpg
FRACCI, Carla.jpg
Carla Fracci.jpg
Carla Fracci.jpg
Carla Fracci a Rudolf Nurejev.jpg
Carla Fracci a Rudolf Nurejev 2.jpg
Carla Fracci 4.jpg
Carla Fracci 3.gif
Carla Fracci 2.jpg
20.03.2009 10:37:17
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one