Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
Alexandra Danilova de narodila v roce 1904 v Perehofu.

Studovala Císařskou baletní školu v Petrohradě, kde byly jejími učitelkami např. Vaganová či Preobraženská. Studium ukončila v roce 1920 a od roku 1921 byla členkou Mariinského baletního souboru.Od roku 1922 byla jeho sólistou.

Spolu s Georgem Balanchinem založila baletní skupinu, která podnikla v roce 1924 turné po Evropě. V letech 1924 - 29 byla členkou souboru Ballets Russes Sergeje Ďagileva. V letech 1933-38 působila v Basil's Ballets Russes a po té v Ballet Russe de Monte Carlo (1938-52). Byla hostující tanečnicí v Sadler's Wells Ballet (1949) a London Festival Ballet (1951).

V letech 1964 - 89 pracovala jako pedagog v School of American Ballet.

Zemřela v roce 1997.

Alexandra Danilova7.jpg
Alexandra Danilova6.jpg
Alexandra Danilova5.jpg
Alexandra Danilova4.jpg
Alexandra Danilova3.jpg
Alexandra Danilova2.jpg
Alexandra Danilova.jpg
Danilova8.jpg
Danilova7.jpg
Danilova6.jpg
Danilova5.jpg
Danilova4.jpg
Danilova3.jpg
Danilova2.jpg
Danilova.jpg
DANILOVA, Alexandra2.jpg
DANILOVA, Alexandra.jpg
DANILOVA, Alexandra.jpg
DANILOVA, Alexandra 2.jpg
04.03.2008 13:00:14
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one