Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Richard KROČIL

Richard KROČIL

Karviná * 1978

V osmi letech začal s gymnastikou. Trenérka rodičům doporučila přihlásit malého Richarda do baletu. Od deseti let navštěvoval baletní školičku v Ostravě. Po ukončení základního vzdělání v roce 1992 byl přijat ke studiu na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, kde studoval obor tanec u pedagoga Jiřího Duží.
V pátém ročníku konzervatoře šéf baletu Národního divadla moravskoslezského (NDM) Igor Vejsada nabídl tehdy sedmnáctiletému Richardovi hlavní mužskou roli v baletu Giselle. S ní absolvoval pětileté studium na konzervatoři, po němž nastoupil do angažmá baletního souboru NDM jako sólista.

V roce 1998 nastudoval v choreografii Phillipe Talarda balet Tanečník na provaze. V tomto díle původně určeném pro svůj rozsah pohybu pro sólistku zaujal natolik, že byl Hereckou asociací nominován poprvé i poprvé v historii baletu NDM na cenu Thálie. Další role (1999) v Mozartově Requiem v choreografii Eddy Toussainta z Kanady jej přivedla na letní představení Brandywain ballet v Ocean City do USA. Zde obdržel nabídku do souboru Washington ballet, kde jako sólista působil tři sezony – od roku 2000 do roku 2003.
Po návratu do ČR v lednu 2004 získal angažmá v Národním divadle v Brně.

Jeho repertoár zahrnuje hlavní role v klasických baletech (například Don Quijote, Labutí jezero, Giselle, Louskáček, Bajadéra, Sylfidy, Duch růže, Čajkovského Serenáda, Marná opatrnost, Korzár) i balety současného repertoáru v choreografiích Twyla Tharp, Trey McIntyre, Petr Zuska, Libor Vaculík, Eddy Toussaint a další.

zdroj: http://scena.cz/

 

 
19.12.2008 12:50:49
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one