Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
ZUZANA SUSOVÁ

narozena 6.2. 1977 v Praze

Po absolvování Taneční konzervatoře v Praze v roce 1995 nastoupila angažmá v Národním divadle, kde se od roku 1996 stala sólistkou.Získala 3. místo na celostátní baletní soutěži v Brně 1994, laureátka Philip Morris Ballet Flower Award 1998.

zdroj: Český taneční slovník, Divadelní ústav 2001

Zuzana Susová

Datum narození:

06.02.1977

Životopis:

první sólistka baletu ND

Narodila se v Praze. Taneční konzervatoř v Praze absolvovala v roce 1995 pod vedením prof. A.Voleské a P. Ždichynce. Od roku 1996 je sólistkou baletu Národního divadla a v roce 2003 získala statut první sólistky. Mezi její první role patřila interpretace Svanildy v Coppélii nebo Svatebního páru v Giselle. Poté následovala postava Micaely v Carmen, Odetta / Odilie v Labutím jezeře, Julie v baletu Romeo a Julie, Taťána v Oněginovi, role Isadory-dívky v původním baletu L. Vaculíka a J. Bednárika Isadora Duncan – příběh slavné tanečnice, postava Frederiky a Marion v baletu Malý pan Friedemann / Psycho, Marie v Louskáčkovi (nominace na Cenu Thálie) nebo titulní postava v Šípkové Růžence a Popelce. Ve večeru americké neoklasiky Amerikana II tančí sóla v The River, Tarantella a Who Cares? Svým hlubokým citem pro dramatiku doslova okouzlila rolí Lucrezie Borgia ve stejnojmenné inscenaci choreografa a režiséra L. Vaculíka, v roli Giselle v nové baletní verzi anglického choreografa Ch. Hampsona, snové Kláry v inscenaci Louskáček – Vánoční příběh Y. Vamose nebo jako Teresina ve III. jednání baletu Napoli. V slavných baletech J. Cranka Zkrocení zlé ženy ztvárnila roli Kateřiny (nominace na Cenu Thálie 2003) a v Oněginovi postavu Taťány. V moderním repertoáru se divákům představila v sólových úlohách v choreografiích J. Kyliána Sinfonietta, Stamping Ground, Petite Mort, P. Zusky Ways 03, Mezi horami, Les Bras de Mer, V mlhách, Ibbur aneb Pražské mystérium a BREL – VYSOCKIJ – KRYL / Sólo pro tři, N. Duata Jardí Tancat, I. Galiliho Through Nana´s Eyes a T. Rychetského Bezpředmětná křehkost a Nevyřčené ticho. V komponovaném večeru s názvem Baletománie tančí v slavné choreografii G. Balanchina Čajkovskij, Pas de deux. Zuzana Susová má mimořádný taneční talent. Vyniká lyrickým i dramatickým projevem, muzikálností a jevištní inteligencí, stejně jako výtečně propracovanou technikou. V roce 1995 obdržela třetí místo na Celostátní baletní soutěži v Brně. V roce 1997 získala cenu Philip Morris Ballet Flower Award za ztvárnění role Julie v Prokofjevově baletu Romeo a Julie a v roce 2005 Cenu Thálie za roli Giselle ve stejnojmenném baletu.

zdroj: www.narodni-divadlo.cz
Zuzana Susová - Neapol.jpg
Zuzana Susová, Alexander Katsapov - foto ND Praha.jpg
Zuzana Susová, foto ND Praha.jpg
Zuzana Susová, Jiří Kodym - foto ND Praha.jpg
Zuzana Susová.jpg
foto Hana Smejkalová1.jpg
foto Hana Smejkalová2.jpg
foto Hana Smejkalová3.jpg
foto Hana Smejkalová.jpg
Louskáček-foto Hana Smejkalová.jpg
Oněgin-foto Hana Smejkalová.jpg
Romeo a Julie-foto Hana Smejkalová.jpg
18.12.2008 12:09:06
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one