Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
Andrea Smejkalová

Narodila se 9.4.1984 v Brně. Od mala se věnovala tanci v zájmových kroužcích, ale profesionálně začala až na Taneční konzervatoři v Brně. Během studia účinkovala v představeních Národního divadla v Brně, např.: Liška Bystrouška, Don Quijote, Labutí jezero, Louskáček, Giselle. Osmileté studium zakončila v roce 2002 maturitou a absolutoriem.

Poté nastoupila do baletního souboru Národního divadla v Brně. Od sezóny 2005/2006 zde působí jako demisólistka a od sezóny 2006/2007 jako sólistka. Již v první sezóně dostala příležitost v menších sólových rolích. Později se dopracovala až k hlavním rolím především klasického repertoáru, např.: Odette/Odilie, Medora, Klárka, Nikie, Frygie.

V roce 2003 se zúčastnila I. Mezinárodní soutěže v Brně, kde se umístila na 3.místě v kategorii A. Byla oceněna cenou Philip Morris Poupě baletu, pro největší mladý talent v oblasti baletu za rok 2005. V roce 2006  vyhrála 1.cenu na II. Mezinárodní soutěži v Brně v kategorii A.

 

zdroj: http://asmejkalova.webgarden.cz/

15.08.2008 09:49:03
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one