Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
ZUZANA POKORNÁ

narozena 7.6. 1972 v Praze

V roce 1990 absolvovala Taneční konzervatoř v Praze a v témže roce byla na stáži v Kolíně nad Rýnem. Angažována byla v letech 1990-92 v Národním divadle v Praze, 1992-93 v Českém baletním divadle a od roku 1994 opět v Národním divadle, kde se o rok později stala sólistkou.
   Na celostátní baletní soutěži v Praze 1990 získala 3. cenu, je nositelkou ceny Thálie za rok 1994, laureátka Philip Morris Ballet Flower Award 2000. Manželka Jiřího Pokorného.

Zuzana Pokorná 02.jpg
Zuzana Pokorná.jpg
Zuzana Pokorná01.jpg
Carmen-foto Hana Smejkalová.jpg
Čajkovskij-foto Hana Smejkalová.jpg
foto Hana Smejkalová.jpg
Romeo a Julie-foto Oldřich Pernica.jpg
18.12.2008 12:01:57
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one