Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
Daria Klimentová - 23.6. 1971, Praha

Absolvovala Taneční konzervatoř Praha v r. 1989, přičemž byla okamžitě angažována do Národního divadla v Praze. Po vítězstvích na řadě mezinárodních baletních soutěží (2. cena Brno 1987, finalistka ve Varně 1988, cena pařížské Taneční nadace Lausanne-Tokio 1989, finalistka v Osace 1991 a vítězka v Pretorii 1991) přijala angažmá v Kruik Ballet v Kapském Městě v Jihoafrické republice. V letech 1993–96 působila jako sólistka ve Scottish Ballet v Glasgow, od r. 1996 tančí v English National Ballet. První sólistkou byla jmenována v r. 1999. Je představitelkou hlavních rolí zejména klasického repertoáru: Labutí jezero, La Sylphide, Popelka, Louskáček, Giselle, Romeo a Julie, Coppélie, Spící krasavice. Je ceněna pro svou technickou dokonalost, zralost uchopení role a dívčí půvab. Pracovala i na moderním repertoáru: v choreografiích Glena Tetleyho, Marka Baldwina, Christophera Hampsona, Jiřího Kyliána; je interpretkou děl George Balanchina. V r. 1993 hostovala v díle Sphinx (choreografie Glen Tetley) také v ND v Praze. Založila Mistrovské kurzy Darii Klimentové (1993), každoročně pořádané v Praze. Spolupracovala s televizí, účinkovala v Dámě s kaméliemi – ČT, jihoafrická televize o ní natočila dokument Daria Klimentová (1998), tančila ve filmu Půlnoční sny (1996). Kromě tance se začala věnovat i fotografii. V r. 2001 se stala finalistkou fotografické soutěže pořádané televizí Channel 4, vystavovala v Photographers Gallery v Londýně. Vydala kalendář tanečních fotografií, English National Ballet fotografuje již pravidelně. V r. 2004  nafotila katalog Wear Moi Dancewear.

(zdroj: http://www.musicologica.cz/slovnik/)

Darja Klimentová
(*1971)

Tanečnice a fotografka, která byla okamžitě po absolvování Taneční konzervatoře Praha angažována do Národního divadla v Praze. Po vítězstvích na řadě mezinárodních baletních soutěží (2. cena Brno 1987, finalistka v bulharské Varně 1988, cena pařížské Taneční nadace Lausanne v Tokiu 1989, finalistka v Osace 1991 a vítězka v Pretorii 1991) přijala angažmá v Kruik Ballet v Kapském Městě v Jihoafrické republice.

V letech 1993 - 96 působila jako sólistka ve Scottish Ballet v Glasgow, od r. 1996 tančí v English National Ballet, kde byla v r. 1999 jmenována první sólistkou.

Je představitelkou hlavních rolí zejména klasického repertoáru (Labutí jezero, La Sylphide, Louskáček, Giselle apod.) Její vystoupení jsou oceňována pro svou technickou dokonalost, zralé uchopení role a dívčí půvab. Pracovala i na moderním repertoáru: v choreografiích Glena Tetleyho, Marka Baldwina, Christophera Hampsona, Jiřího Kyliána; je interpretkou děl George Balanchina. V r. 1993 hostovala v díle Sphinx (choreografie Glen Tetley).

Kromě tance se začala úspěšně věnovat i fotografii. V r. 2001 se stala finalistkou fotografické soutěže pořádané televizí Channel 4, vystavovala v Photographers Gallery v Londýně. Vydala kalendář tanečních fotografií, English National Ballet fotografuje již pravidelně.

Daria Klimentová2.jpg
Daria Klimentová.jpg
Daria Klimentová a její dcera Sabina.jpg
Daria Klimentová - Summertime.jpg
Daria Klimentová01.jpg
Daria Klimentová.jpg
Daria Klimentová -foto Linda Fryčová.jpg
daria_tony_blair.jpg
pierce_brosnan_and_daria.jpg
Daria Klimentová.jpg
Daria Klimentová a Irek Muchamedov.jpg
Daria Klimentová 01.jpg
Daria Klimentová4.jpg
Daria Klimentová.jpg
Daria Klimentová 6.jpg
Daria Klimentová 5.jpg
Daria Klimentová 3.jpg
Daria Klimentová 2.jpg
17.02.2013 19:53:14
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one