Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Elšlégrová Kateřina

KATEŘINA ELŠLÉGROVÁ (vl. jménem Oehleschlegerová, provdaná Slavická)

1.3. 1947 Brno

    Taneční oddělení Konzervatoře Brno absolvovala roku 1966. V letech 1966-70 byla členkou baletu Státního divadla Brno, 1970-72 tančila ve švýcarské Basileji. V Národním divadle Praha působila jako členka od roku 1972 a od roku 1975 jako sólistka.
    Své dispozice uplatnila v řadě lyrických a klasických rolí: Šípková Růženka (Z pohádky do pohádky), Andílek (Stvoření světa), Polka (Taras Bulba),Popelka ve stejnojmenném baletu, Marie (Bachčisarajská fontána), ale také byla představitelkou rolí dramatických jako např. Zlá sestra v Prokofjevově Popelce či Čarodějnice v Macbethovi.
   Od roku 1986 je pedagožkou na Taneční konzervatoři Praha, externě pracovala v německém Norimberku (1994) a Rio de Janeiru (1998).


Zdroj: Národní divadlo a jeho předchůdci, Academia Praha 1988 a Český taneční slovník, Divadelní ústav 2001

Popelka-foto Jaromír Svoboda.jpg
foto.jpg
Ferda mravenec-foto Jaromír Svoboda.jpg
18.12.2008 11:45:41
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one