Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
Narodila se 21. května 1984 v Praze. Své taneční vzdělání začala na Academy Ballet v Sydney a od šesti let navštěvovala baletní přípravku Národního divadla v Praze. V letech 1992 – 1994 navštěvovala Escuela de Danza v Madridu. Vystudovala Taneční konzervatoř v Praze, kterou absolvovala v roce 2003 pod vedením prof. Hany Vláčilové, Pavla Ždichynce, Kateřiny a Jaroslava Slavických a Zdeny Nemcové. V září 2003 nastoupila angažmá v Národním divadle v Praze jako členka baletního souboru.Od 25.8.2003 do 31.7.2007členka baletního sboru ND.
Tančila v choreografiích L. Vaculíka Lucrezia Borgia, J. Grigoroviče Raymonda a Louskáček, Shawna Hounsela Imprint, Ch. Hampsona Giselle, Youriho V?mose Louskáček – Vánoční příběh a v baletu Labutí jezero (choreografie: Lev Ivanov, Marius Petipa, Erich Walter, Růžena Mazalová, Vlastimil Harapes). V roce 1998 se zúčastnila Summer Ballet School of Rosella Hightower v Cannes, v roce 2003 Université d´Eté Ballet des Neunes d´Europe de Jean-Charles Gil v Marseille a v roce 2004 Prague Ballet Masterclasses Darii Klimentové.

zdroj: archiv ND Praha

13.01.2011 13:05:16
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one