Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
ZLATÝ VĚK

1. DĚJSTVÍ

1. obraz

   Na lidovou slavnost přichází Rita. Je zde i Boris, který s dalšími mladými rybáři hraje na slavnosti agitační představení. Rita a Boris se seznamují, nacházejí v sobě zalíbení, ona však mizí, aniž prozradí své jméno a Boris se jí vydává hledat.

2. obraz

   Hledání Rity zavede Borise do nepmanské restaurace Zlatý věk. Právě zde probíhá varietní představení, jemuž vévodí Mademoiselle Margot a Monsieur Jacques. Ke svému údivu poznává Boris v Mademoiselle Margot hledanou dívku. Radost ze vzájemného setkání neunikne pozornosti Monsieur Jacquesa.

3. obraz

   Tlupa banditů vedená Jacquesem/Jaškou, plánuje další akci. Ljuska svádí dva opilé nepmany a bandité je zbijí a okradou.

4. obraz

   Když se Jacques/Jaška vrátí do restaurace, spatří tančit Ritu s Borisem. Vyprovokuje hádku, ale Rita se mezi oba muže postaví a zabrání tak střetu.

5. obraz

   Boris a Rita zůstávají sami a vyznávají si lásku.


2. DĚJSTVÍ

6. oobraz

   Jacques, nesnášející prohru, se opět snaží získat srdce Rity. Ta ho však odmítá a uniká.

7. obraz

   Jaška provokuje bandu k nové akci. Po krádeži všichni zmizí s kořistí v úkrytu.

8. obraz

   Mladí rybáři pracují na břehu moře. Přichází Rita a hledá Borise. Ten ji spolu se svými přáteli srdečně vítá. Rybáři pak diskrétně odcházejí, takže milenci zůstávají spolu sami. Ze svého úkrytu se však vynoří bandité a jsou rozhořčeni, že narazili na nežádoucí svědky. Vrhnou se tedy na Borise, který se brání přesile. Rita odbíhá pro pomoc a přivádí rybáře, kteří Borise zachraňují.

3. DĚJSTVÍ

9. obraz
 
   Jaškova banda se baví ve svém doupěti. Nečekaně sem vtrhne Boris se svými přáteli, pochytají bandity, ale Ljuska se včas ukryje.

10. obraz

   V lokálu restaurace se baví nepmani. Rita je myšlenkami u borise. Nenávidí atmosféru restaurace, musí však odtančit svá vystoupení.

11. obraz

   Rita se rozhodne navždy opustit Zlatý věk. Jaška jí však zastoupí cestu a domáhá se její lásky. Svědkyní výjevu je Ljuska. Slepá žárlivostí vytáhne nůž a vrhne se na Jašku. Ten ji probodne.

12. obraz

   Jaška je na útěku a jako rukojmí má Ritu. Je však přemožen a Rita osvobozena. Rita se šťastně shledává s Borisem.

 

Zlatý věk3.jpg
Zlatý věk2.jpg
Zlatý věk.jpg
Zlatý věk - Olga Suvorova.jpg
Zlatý věk - Mariinsky.jpg
Zlatý věk7.jpg
Zlatý věk6.jpg
Zlatý věk5.jpg
Zlatý věk4.jpg
Zlatý věk3.jpg
Zlatý věk2.jpg
Zlatý věk.jpg
Zlatý věk - Islom Baimuradov and Ekaterina Kondaurova 2.jpg
Zlatý věk - Islom Baimuradov and Ekaterina Kondaurova 3.jpg
Zlatý věk - Islom Baimuradov and Ekaterina Kondaurova.jpg
Zlatý věk - Natálie Bessmertova a Irek Muchamedov.jpg
Zlatý věk, Irina Golub a Dmitry Pyktachov.jpg
09.09.2008 12:52:09
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one