Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

VYUČOVACÍ HODINA (La lecon) – hudba Georges Delerue

Děj:

    Klavírní korepetitorka dělá v baletním sále pořádek, staví převrácené židle a dává je na místo. U dveří zazvoní zvonek a přichází mladá dívka na hodinu baletu. Klavíristka zvědavě se rozhlížející tanečnici odvádí do šatny. Dívka se vrací v cvičebním úboru, vstupuje baletní mistr, klavíristka zasedne k pianu a hodina baletu začíná.

    Cvičení u tyče je začátek a je ve formě dueta. Žačka cvičí dobře, Profesor je spokojen. Až dosud jde vše dobře. Když je cvičení u tyče ukončeno, baletní mistr vybídne dívku, aby si nazula špičkové střevíce. Klavíristka se tomu snaží zabránit, protože dobře ví, jak tohle skončí. Dívka se však vrací ve špičkách a lekce pokračuje.

    Cvičení je stále složitější a žákyně začíná mít potíže. Naříká, že jí bolí nohy a to Profesora popudí. Klavíristka se ho snaží uklidnit, ale ten jí rozezleně vyhodí ze dveří. Žádá, aby Žačka tančila na špičkách dál, i když má bolesti. Je čím dál tím víc rozzuřen a dívka ho v tanci sleduje, jak může nejlépe. Je takřka hypnotizována. Nakonec se baletní mistr přestane ovládat a zaškrtí jí.

    Profesor se nyní chová jako malý lítostivý kluk, který potřebuje pomoc. Klavíristka ho shovívavě napomíná za to, co udělal a slibuje mu pomoc. Oba vynášejí mrtvolu z baletního sálu. Klavíristka se vrací, dělá v sále pořádek, převrácené židle dává na místo, když tu náhle u dveří zazvoní zvonek…

The Lesson  - Izabela Sokolowska.jpg
The Lesson  - Izabela Sokolowska 04.jpg
The Lesson  - Izabela Sokolowska 03.jpg
The Lesson  - Izabela Sokolowska 01.jpg
22.02.2013 09:54:38
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one