Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
TRIUMF VĚRNOSTI NEBOLI RŮŽE KRÁSY

   Mocná víla Neomphale chce zasnoubit svou dceru Iphanii, která si má vybrat ženicha mezi statečnými válečníky. Víla Fortuna přivede svého chráněnce, prince Thramenese do její blízkosti a dívka se skutečně do mládence zamiluje. Proto padne volba na něho.
   Hyrkan, jeden z válečníků se s tím však nechce smířit a vyvolá boj a zmatek. Víla Neomphale, aby věc napravila, vyhlásí, že ruku její dcery dostane ten, jenž přinese růži krásy.
   Thramenes s přispěním očarovaných zbraní překoná různé překážky a pobije mnohé nepřátele, až konečně přijde ke krásné nymfě Amelindě. Ta mu slíbí růži krásy, ale má podmínku: princ si jí musí vzít za ženu. Na to Thramenes nehodlá přistoupit. Jeho věrnost k Iphanii je neotřesitelná. Víla ho pokouší žárlivostí, ukazuje mu, jak je jeho milá zatím nevěrná, ale ani to prince nepřesvědčí. Amelinda chce tedy probodnout jeho srdce. I to by Thramenes raději snesl, než aby zradil Iphanii. Tak nakonec dostane slíbenou růži a vrátí se ke své Iphanii a Hyrkan se zasnoubí s Amelindou.

02.09.2008 10:33:52
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one