Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Třírohý klobouk (hudba Manuel de Falla)

Odpoledne si Mlynář hraje s ptáčkem v kleci a učí ho pískat podle toho, jak ukazují sluneční hodiny.Mlynárka se této hře směje. Objeví se Světák a koketuje s Mlynářkou. Potom přichází Corregidor s manželkou. Corregidor upustí rukavici a Mlynářka ji zvedne. Okouzlen její krásou vrací sem záletník po chvíli sám. Mlynářka posílá svého muže pryč s tím, že dotěravce potrestá. Tančí před ním fandango. Když jí starý záletník chce obejmout, vysmekne se mu, on se zapotácí a upadne. V tom vyběhne z úkrytu Mlynář s palicí, jako by chtěl zahnat zloděje. Corregidor pochopil, že se na něj manželé smluvili a s hrozbou odchází.

Je noc. Sousedé se scházejí na oslavu svatojánské noci. Pije se a tančí. Mlynář tančí faruccu. Přicházejí strážníci a zatýkají Mlynáře. Hosté se smutně rozcházejí a Mlynářka zůstává sama. Ve světle měsíce přichází Corregidor, který nechal Mlynáře zatknout, aby se mohl jeho ženě dvořit. Počíná si jako Don Juan, tančí a spadne do náhonu. Vyleze a pronásleduje Mlynářku. Nakonec vymáhá její lásku pistolí. Vystrašená Mlynářka chytne nabitou pušku a vystřelí. Když vidí, že se Corregidor zhroutil, uteče. Záletník však čile vyskočí a svlékne si mokré oblečené, které pověsí, aby uschnulo. Vejde do domu a zaleze se do Mlynářovy postele zahřát. Mlynář se vrací z vězení. Vidí  Corregidorovy šaty, které si oblékne,  nasadí si třírohý klobouk a odejde. Corregidorivi nezbyde nic jiného, než se obléknout do Mlynářových šatů. Vtom přibíhají policisté, kteří hledají uprchlého Mlynáře. Vrhnou se na Corregidora. Sbíhají se vesničané, které přivolala Mlynářka. Ta začne svého údajného muže před policisty. To uvidí pravý Mlynář a začne být žárlivý a ze žárlivosti také tluče Corregidora. Pak se vše vyjasní. Záletník je zesměšněn, převleky jsou odhaleny a manželský pár se usmíří. Přítomní tančí veselou jotu.

třírohý klobouk.jpg
třírohý klobouk01.jpg
02.03.2009 12:31:13
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one