Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
TARANTELLA (hudba R.Kattnigg)

   Děj se odehrává na konci 19.století. Marietta tancuje a ne kytaru ji doprovází její matka, která však není s jejím tanečním výkonem spokojena. Přichází Mário a společně s Mariettou tanec dokončí.
   Nastupuje taneční skupina, která se večer chystá vystoupit v hotelu. Při zkoušce v hotelové zahradě si hlavní představitelka Gianetta zraní nohu. Večerní představení zachrání Marietta s Máriem, kteří se rozhodli zastoupit zraněnou tanečnici a jejího partnera.
   Náhradní pár sklidil velký úspěch a dokonce i Gianettin partner posílá Mariettě na důkaz vděku a uznání růže a náhrdelník z perel. Žárlivý Mário však vyvolá hádku a v následném souboji srazí Gianettina partnera k zemi. Mezi muže vstoupí Marieta, hodí náhrdelník k nohám svému ctitelovi a stane se Máriovou snoubenkou.

Tarantella - Joffrey Ballet4.jpg
Tarantella - Joffrey Ballet3.jpg
Tarantella - Joffrey Ballet2.jpg
Tarantella - Joffrey Ballet.jpg
01.10.2008 10:40:00
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one