Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

  Děj baletu Sylvie (jedna z verzí)

 

1. dějství

Prázdný baletní sál hlídá socha Amora. Do sálu vchází Sylvie, aby se připravila na ranní trénink. Amor, který mezitím sestoupil do sálu, se rychle schová. Do sálu přichází Orion, ředitel a baletní mistr společnosti. Pod záminkou odborných rad a oprav se začíná Sylvii dvořit. Sylvie ho odmítá. Vchází Aminta, sólista, další  Sylviin nápadník. Po krátké rozcvičce zůstane v sále jen Orion, rozladěný Sylviinou nepřístupností.

    Členové společnosti přicházejí na svá místa, začíná společný trénink. Aminta vyznává v duchu lásku Sylvii. objeví se Diana, Orionova manželka, hvězda souboru. Orion se k ní chová nevlídně, proto se Diana soustředí na mladého Amintu. orion pak vyzve k tanci Sylvii. po tanci této čtveřice může konečně začít zkouška baletu.

     Z baletního sálu se děj přenáší do háje bohyně lovu Diany. Mezi tančící nymfy vpadne kentaur a unese Dianu. Pastýř Aminta je zajat nymfami a Sylvie ho poraní svým šípem. Amor použije svůj šíp proti Sylvii, aby v ní vzbudil milostný cit k Amintovi. To vše pozoruje z úkrytu žárlivý satyr Orion, který nakonec Sylvii unese. Aminta prosí Amora o pomoc při hledání milované Sylvie.

     Amor se nudí v baletním sále. Zapomenuté baletní střevíčky ho vyprovokují k tanci, při kterém náhodou zraní svým šípem hádající se uklízečku s uklízečem. Ti dva se do sebe zamilují. Když všichni odejdou, láká do prázdného sálu Orion Sylvii, aby mohl pokračovat ve svém dvoření. Když začne mít Orion téměř naději na úspěch, nevydrží dveře tlak Aminty, který je vyvrátí. Trapnost situace se stupňuje příchodem Diany, Amora a tanečníků. Diana žádá Oriona o vysvětlení. Sylvie s pláčem odchází doprovázena Amorem. Zničený Aminta omdlévá.

 

2. dějství

     Diana, žádostivá odplaty, chce získat náklonnost Aminty.

    Na scénu přijíždí koráb, ve kterém přiváží Amor Sylvii k její lásce.

    Jsme opět v Dianině háji. Sylvie a Aminta zde hledají útočiště před Orionem, který chce Sylvii znovu uchvátit. Diana ho však zasáhne svou střelou, a tím milence zachrání.

     V baletním sále je rušno. Sylvie s Amintou slaví svatbu. s nespokojenou Dianou přichází do sálu špatná nálada. Nakonec zakročí Amor, jehož dobře mířený šíp vyvolá opět lásku mezi Orionem a Dianou.

sylviapalomaherrera1.jpg
sylviagill3.jpg
sylviadarceybussell13.jpg
sylviadarceybussell12.jpg
sylviadarceybussell10.jpg
Sylvia4.jpg
Sylvia2.jpg
sylvia22.jpg
sylvia21.jpg
sylvia18Ibrahim Onal,Polina Semionova.jpg
sylvia17Polina semionova.jpg
sylvia13Beatrice Knop.jpg
sylvia12Viara Natcheva.jpg
sylvia09Vladimir Malachov,Polina Semionova.jpg
sylvia04Polina Semionova.jpg
sylvia02Polina Semionova.jpg
Sylvia - Zenaida Yanowsky (Sylvia) and Gary Avis (Orion)..jpg
Sylvia 2.jpg
Sylvia3.jpg
Sylvia.jpg
Sylvie - Juan Juan Tan.jpg
Sylvie - Ballet de l'Opera de Paris.bmp
sylvia-Juan Juan Tan 2.jpg
Sylvie01.jpg
Sylvie -Zenaida Yanowsky 3.jpg
Sylvia-Zenaida Yanowsky3.jpg
Sylvia-Zenaida Yanowsky2.jpg
Sylvia-Orion - Gary Avis and Sylvia - Zenaida Yanowsky2.jpg
Sylvia-Eros - Martin Harvey, Sylvia - Zenaida Yanowsky.jpg
Sylvia-David Makhateli - Aminta.jpg
Sylvia-Darcey Bussell and Thiago Soarez.jpg
Sylvia-Cindy Jourdain as Terpsichore and Valeri Hristov as Apollo.jpg
Darcey Bussell in Sylvia.jpg
Sylvia5.jpg
Sylvia4.jpg
Sylvia3.jpg
Sylvia2.jpg
Sylvia02.jpg
Sylvia01.jpg
Sylvia.jpg
Sylvia -Zenaida Yanowsky.jpg
Sylvia -Orion - Gary Avis abducts Sylvia - Zenaida Yanowsky.jpg
Sylvia -David Makhateli - Aminta, Martin Harvey - Eros, Zenaida Yanowsky - Sylvia.jpg
Sylvia4.jpg
Sylvia3.jpg
Sylvia2.jpg
Sylvia1.jpg
11.04.2008 13:10:05
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one