Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
SNĚHULÁK (hudba E.W. Korngold - složil jí jako jedenáctiletý)

   Děj se odehrává na malém městě v době konání mikulášského trhu. Před dům Kolombíny přichází Pierot a posílá jí vzdušný polibek. Pantalon, strýc Kolombíny, ho však odhání. Mezitím chlapci postavili před domem sněhuláka.
   Když se večer Pierot snaží marnou serenádou upoutat pozornost Kolombíny, dostane nápad. Převlékne se za sněhuláka, toho pravého schová a postaví se místo něj. Pantalon si všimnul, že se Kolombína neustále dívá na sněhuláka a tak jí pohrozil, že jestli toho nenechá, tak sněhuláka zavolá. Protože si Kolombína nedala říct, Pantalon skutečně sněhuláka zavolal na návštěvu. K jeho velkému překvapení sněhulák opravdu přišel. Vyděšný Pantalon, který si myslí, že je to strašidlo, rychle strach zapije a usne.
   V té chvíli Pierot prozradí Kolombíně svou lest a oba utečou. Ještě před tím však vrátí pravého sněhuláka na původní místo. Když se Pantalon probudí a dozví se, co se stalo, ve vzteku sněhuláka zničí.

15.08.2008 18:09:24
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one