Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
ŠÁTEČEK (hudba J. Kenessey)

   Ferko opouští vesnici, protože bohatému statkáři se zalíbila jeho milá Marika, dcera bohaté krčmářky. Přichází do cikánského tábora, kde se do něho zamiluje švarná cikánka Šára. Ferko však zůstane Marice věrný. Na radu Jožka, který je do Šáry zamilovaný, se převlékne do cikánských šatů a se skupinou muzikantů se vrací do vsi, kde právě krčmářka podepsala smlouvu o svatbě statkáře a své dcery Mariky a připravuje veselici.
   Náhle drábové přivádějí dva zloděje, od kterých statkář za pomoci správce koupil kradené šperky. Velitel drábů si všimne, že krčmářka má na ruce kradený náramek, který jí statkář daroval, a chce jí nechat zavřít. Ferko však zachrání situaci tím, že ze sudu vytáhne schovaného hlavního viníka - správce, který se tam ze strachu schoval.
   Rozzlobená krčmářka roztrhá svatební smlouvu a dává Marice souhlas k sňatku s Ferkem. A rovněž Jožko je šťastný po boku své Šáry.

29.09.2008 12:51:05
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one