Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
RUSLAN A LUDMILA (hudba Šolc)

   Balet začíná slavností u kyjevského knížete na počest svatby Ruslana a Ludmily. Černomor však Ludmilu unesl na černém oblaku obklopeném furiemi. Ruslan se svou nevěstu vydal hledat. Dostal se do lesa, kde nedávno před tím byla bitva, potkal kouzelnici Dobradu. Ta mu darovala kouzelnou zbraň, se kterou Ruslan bojoval proti Hlavě, proměněné ve vojáky.
   V druhém jednání se spustila kouzelnice Zlotvora na oblaku s Ludmilou do sadů Černomora. Kolem oblaku poletovali kupidové. Černomor nabídnul Ludmile korunu, ale ta jí s přezíravostí opovrhovala. Sluhové Černomora se marně snažili pobavit zajatkyni tanci.
   V následujícím dějství se kouzelnice stejně bezúspěšně pokoušely svést Ruslana. Po boji s nestvůrami se Ruslan konečně dostal opět k Ludmile. Oba pak odletěli v okřídleném voze kouzelnice Dobrady.

Ruslan a Ludmila3.jpg
Ruslan a Ludmila2.jpg
Ruslan a Ludmila.jpg
03.06.2008 12:23:20
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one