Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Rodeo aneb Námluvy na Burntově ranči (hudba Aaron Copland)

1. dějství – Ohrada pro dobytek

Kovbojové se scházejí  - jako každé sobotní odpoledne – ke svému pravidelnému rodeu. Jejich soutěžení v jízdě na koni, házení lasem, ve skocích na koni a koňské drezuře je čas od času přerušeno Cowgirl, která by se jim chtěla vyrovnat, anebo je dokonce překonat. To pohoršuje Dceru majitele ranče, která se se svými přáteli přišla podívat na jejich žerty. Cowgirl tajně obdivuje vítězného vrhače lasa, ale nemůže soupeřit s ženským šarmem Dcery majitele ranče. Je všem pro smích. Chlapci jí ignorují, dívky se jí pošklebují. Když je konec rodea, dívky odcházejí na večerní slavnost. Cowgirl zůstává sama, nemá tu přátele.

Mezihra

Retrospektiva. Čtyři páry tančí čtverylku na rozpleskávání,

2. dějství – Dům na ranči, taneční sál

Sobotní taneční slavnost. Cowgirl, která se ještě nevzpamatovala z odpolední deprese, sedí na lavici. Je dosud oblečená v kalhotách a červené košili, kterou měla na rodeu, a pozoruje tři kovboje, kteří tančí „jig“. Jeden z nich nesvátečně oblečený  Šampion v házení lasem. Skáče vysoko, protože by chtěl upoutat pozornost dcery rančera. Nemá úspěch, protože tu přitahuje Nejlepší jezdec. Sál se plní lidmi. Ti berou lavice a dělají místo pro tanec. Na jedné straně se za sebou řadí dívky, na druhé chlapci. Pak vytvoří dvojice. Cowgirl je opuštěná, nemá partnera. Šampion v házení lasem se jí snaží potěšit a dává její úbor trochu do pořádku. Je tu mnoho flirtování mezi mládenci a dívkami. Cowgirl odchází, aniž to někoho zajímá. Tanec pokračuje. Šampion ve vrhání lasem a Nejlepší jezdec soupeří o přízeň rančerovy dcery. Konečně se Cowgirl vrací. Její vstup vzbudí senzaci. Je krásně oblečená do žlutomodrých šatů a její vlasy jsou ozdobené velkou mašlí. Je poněkud v rozpacích a staví se do řady mezi tanečnice. Není pochyb o tom, že je nyní nejatraktivnější z dívek. Nemá nouzi o tanečníky. Nejlepší jezdec a Šampion v házení lasem s ní chtějí tančit. Stojí mezi oběma. Nejlepší jezdec jí chce políbit, ale ona se rozhodne pro Šampiona ve vrhání lasem. Druhý mládenec se tedy vrátí k Dceři majitele ranče a všichni tančí šťastný a veselý tanec.

Rodeo

Rodeo

Rodeo

Rodeo

Rodeo

Rodeo

Rodeo.jpg
Rodeo600x440.jpg
rodeo.jpg
Rodeo, Erica Cornejo.jpg
Rodeo -Northern Ballet Theatre.jpg
Rodeo ABT.jpg
Rodeo -ABT,Erica Cornejo.jpg
23.11.2009 09:22:21
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one