Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Pták Ohnivák (hudba: Igor Fjodorovič Stravinský)

1. obraz

V zahradě Kostěje Nesmrtelného stojí krásný strom se zlatými jablky. U stromu se objevuje jako plamen Pták Ohnivák, který poletuje sem a tam. Na scénu vstoupí mladý carevič Ivan, který se snaží fantastického ptáka ulovit. Jejich duet končí tím, že ptáka chytí. Pták Ohnivák hořce naříká a prosí o svobodu. Jako odměnu nabízí jedno ze svých překrásných per. Až bude carevič v nebezpečí, stačí tímto perem zamávat a Pták Ohnivák mu příjde na pomoc. Ivan carevič přijímá dar a Pták Ohnivák svobodně odlétá.

Carevič zjišťuje, že stojí přede dveřmi tajemného zámku. Skryje se, protože dveře se začínají otevírat a z nich vystupuje třináct zakletých princezen. Ty kolem stromu tančí a hrají si se zlatými jablky.  Carevič je okouzlen krásou carevny, která tanec vede a vystupuje ze svého úkrytu. Dívky se ho nejprve leknou, ale pak mu carevna vysvětluje, že musí toto místo opustit, protože Kostěj každého vetřelce bez milosti promění v kámen. Ivan, který se do carevny zamiloval, však odmítá varování a zůstává.

Zazní varovné signály a princezny s úzkostí odbíhají do zámku. Ze země vystupují démoni a příšery a ohrožují cizince. Nakonec přichází sám Kostěj. Ivan se s ním utká v boji a za přispění Ptáka Ohniváka, kterého přivolal na pomoc, zvítězí. Pták Ohnivák pak ještě ukáže v kořenech stromu ohromné vejce, které Ivan rozbije a navždy tak zlomí Kostějovu moc. Kouzelník umírá.

2. obraz

Všichni ožívají, carevič všechny osvobodil. Mladíci a dívky spěchají k Ivanovi, aby mu poděkovali. Krásná carevna přichází po schodech dolů a všichni oslavují milující se pár.

Ptrák Ohnivák.jpg
Pták Ohnivák.jpg
Pták Ohnivák 11.jpg
Pták Ohnivák -Olga Melnikova.jpg
Pták Ohnivák 10.jpg
Pták Ohnivák 15.jpg
Pták Ohnivák 9.jpg
Pták Ohnivák 14.jpg
Pták Ohnivák 8.jpg
Pták Ohnivák 13.jpg
Pták Ohnivák 5.jpg
Pták Ohnivák 12.jpg
Pták Ohnivák 4.jpg
Pták Ohnivák 3.jpg
Pták Ohnivák 2.jpg
Pták Ohnivák7.jpg
Pták Ohnivák6.jpg
Pták Ohnivák-Yuan Yuan Tan and Tiit Helimets.jpg
Pták Ohnivák-Iain Mackay and Nao Sakuma.jpg
Pták Ohnivák01.jpg
firebirdin1956.jpg
firebird1912.jpg
firebird.jpg
Pták Ohnivák4.jpg
Pták Ohnivák3.jpg
Pták Ohnivák2.jpg
Pták Ohnivák.jpg
ohnivák.png
kirov-firebird-amosova.jpg
firebird-homepage.jpg
firebird_bycharles1012_500.jpg
firebird_2_024_500.jpg
firebird_2_014_500.jpg
firebird_2_003_500.jpg
firebird_001_500.jpg
firebird.jpg
balletbook.jpg
1118499512_404338530a.jpg
1118496426_65e06ecc78.jpg
104753861_b40d846998_m.jpg
FireBird-037.jpg
firebird.jpg
Fire5.jpg
Fire3.jpg
Fire1.jpg
Pták Ohnivák.jpg
Pták Ohnivák.jpg
Pták Ohnivák2.jpg
Pták Ohnivák 3.jpg
Pták Ohnivák - Leanne Benjamin.jpg
Pták Ohnivák.jpg
Pták Ohnivák 2.jpg
bal31.jpg
2Nioradze02.jpg
02.03.2009 12:46:25
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one