Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
PODIVUHODNÝ MANDARÍN

   Děj se odehrává v najatém pokoji ve velkoměstě, v obydlí tří pasáků. Prví hledá po kapsách nějaké peníze, druhý prohledává všechny zásuvky, třetí se zvedne z pohovky a energicky pošle Dívku na ulici, aby lákala kolemjdoucí muže do příbytku.
   Nejdříve vtupuje po schodech Starý kavalír a uchází se o Dívku. Ta vyžaduje nejdříve peníze, ale on žádné nemá. Pasáci, kteří se předtím ukryli v bytě, vylézají a vyhazují kavalíra ze dveří.
    Přichází Mladík, který je na tom finančně stejně. Dívka jej svádí, tančí s nim, pak ale opět vyskočí se svých úkrytů pasáci a vyhazují ho z bytu. Dívčino lákání na ulici začíná potřetí. Vstupuje Mandarín a zůstává nehybně stát. Dívka dostává strach, ustupuje, ale pasáci na ní z úkrytu kývají, že musí pokračovat ve svádění.Dívka tedy tančí a Mandarín ji sleduje s nehybnou tváří. Jeho vášeň začíná očividně vzrůstat. Dívka před ním utíká a on jí pronásleduje. Pasáci vyskočí ze svých úkrytů a chtějí Mandarína zabít. On však nepodléhá jejich vražedným ranám a stále vztahuje ruce k Dívce. Pak jeji odvlečou do prostřed pokoje a pověsí na hák od lampy. Mandarín se však stále dívá upřeným pohledem na Dívku.
   Jejich pokus oběsit podivného cizince selhal. Jakmile je opět na zemi, nepřestává po Dívce vztahovat ruce. Dívka otřesena silou takového citu dovolí, aby jí objal. Touha Mandarína je konečně ukojena a v tom okamžiku jeho vzdor proti smrti končí. Podléhá ranám, je čím dál tím slabší a po krátkém boji se smrtí umírá.
   

Podivuhodný mandarín.jpg
Podivuhodný mandarín.jpg
Podivuhodný mandarín03.jpg
Podivuhodný mandarín01.jpg
Podivuhodný mandarín2.jpg
Podivuhodný mandarín3.jpg
Podivuhodný mandarín4.jpg
Podivuhodný mandarín5.jpg
Podivuhodný mandarín12.jpg
Podivuhodný mandarín13.jpg
Podivuhodný mandarín14.jpg
Podivuhodný mandarín7.jpg
Podivuhodný mandarín8.jpg
Podivuhodný mandarín22.jpg
Podivuhodný mandarín16.jpg
Podivuhodný mandarín9.jpg
Podivuhodný mandarín23.jpg
Podivuhodný mandarín24.jpg
Podivuhodný mandarín17.jpg
Podivuhodný mandarín10.jpg
Podivuhodný mandarín25.jpg
Podivuhodný mandarín18.jpg
Podivuhodný mandarín32.jpg
Podivuhodný mandarín26.jpg
Podivuhodný mandarín19.jpg
Podivuhodný mandarín.jpg
Podivuhodný mandarín27.jpg
Podivuhodný mandarín20.jpg
Podivuhodný mandarín28.jpg
Podivuhodný mandarín29.jpg
Podivuhodný mandarín30.jpg
Podivuhodný mandarín31.jpg
19.02.2013 22:40:58
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one