Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Ples kadetů (Graduation ball) – hudba Johan Strauss mladší a Antal Dorati

      Balet se odehrává v prostorách slavnostního sálu vznešeného dívčího penzionátu. Závěrečné zkoušky dívek mají být oslaveny domácím plesem. Na tento ples je pozván jeden ročník z nedaleké vojenské akademie. Kadeti vcházejí v sevřeném útvaru, vedeni svým Generálem. Jejich prkenné, formální a zdrženlivé chování bere dívkám poněkud odvahu. První kadet ale za chvíli prolomí ledy: klaní se před nehezčí Dívkou a zve ji k tanci. Při něm kyne kamarádům rukou, že to není tak hrozné, aby ho následovali. Za chvíli jsou v kole všichni.

    Guvernantka s Generálem přihlížejí a přes svůj pokročilý věk spolu flirtují. (Guvernantka bývá obvykle tančena mužem en travesti). Následují divertissement: efektní sólo Bubeníka, jednoho z kadetů, dále romantické pas de deus Sylfidy a Skota (připomínající taglioniovskou Sylfidu), „spontánní tanec“ Dívky, soupeření ve fouettés, arabeskách a atitudách s variacemi pro dvě schovanky penzionátu, „Perpetum mobile“ pro jeden pár a tři dívky a na závěr mazurku pro dva kadety.

    Ples spěje ke svému konci. Ještě jednou všichni společně víří po sále. Kadeti se řadí do útvaru a na povel Generála odcházejí. Dívky za nimi smutně mávají. Na chvíli je jeviště prázdné. Po té se ale dovnitř vkrade První kadet, aby ještě naposledy dal sbohem své vyvolené Dívce. Jejich rozloučení však vzápětí přeruší přísná Guvernantka, před níž vylekaný chlapec utíká pryč.

ples02.jpg
ples01.jpg
ples.jpg
ples kadetů.jpg
ple__kadeta.jpg
GRADUATION BALL.jpg
Ples kadetů6.jpg
Ples kadetů5.jpg
Ples kadetů3.jpg
Ples kadetů2.jpg
Ples kadetů.jpg
05.12.2008 15:58:35
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one