Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
PIEROTČIN ZÁVOJ (hudba E. Dohnányi)

   Děj se odehrává ve Vídni začátkem 19. století. Pierot je nešťastně zamilován do Pierotky, která ho před svatbou s Harlekýnem přijde navštívit již oblečená do svatebních šatů. Miluje Pierota a rozhodnou se, že se společně otráví. Pierot jed vypije, ale Pierotce vyrazí pohár z rukou, takže umírá pouze on. Vyděšená Pierotka uteče, ale svůj svatební závoj zapomene u Pierota.
   Harlekýn spolu se svatebními hosty netrpělivě čeká na Pierotku a hledá ji. Když konečně přijde, Harlekýn si všimne, že nemá závoj. V tom se Pierotce zjeví mrtvý Pierot se závojem v ruce. Pierotka na Harlekýnovo naléhání závoj hledá. Spolu s Harlekýnem se dostane až do obydlí mrtvého Pierota, kde závoj ležící uprostřed pokoje vše prozradí.
   Pomstychtivý Harlekýn posadí mrtvého Pierota ke stolu a připije si s ním. Potom odejde a zamkne Pierotku s mrtvým. Pierotka zešílí a také umírá.

15.08.2008 18:02:40
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one