Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
PERNÍKOVÉ SRDCE (hudba K. Baranovič)

   Na vsi je pouť. Mladí i staří se radují a jeden mládenec věnuje své milé perníkové srdce. Dívka se do perníkového srdce zahledí a náhle se ona i její milý i jejich přátelé ocitnou v perníkovém království, kde se z nich stala dvě srdce, která slaví svatbu.
   Když se děvče vzpamatuje ze svých představ, rovněž koupí svému milému srdíčko a z lásky mu ho daruje. Večerní zvon provází lidi zpět domů. Všude je už ticho, jen v dálce se ozývá píšťalka. Ze tmy se vynoří dvě srdíčka a šťastně se objímají.

perníkové srdce.jpg
Perníkové srdce01.jpg
Perníkové srdce.jpg
05.12.2008 15:56:33
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one