Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
PAVILON ARMIDY (hudba Čerepin)

   Vikomta de Beaugency překvapí na cestě bouře a on se uchýlí do blízkého zámku, který patří jistému markýzi. Markýz mu poskytne možnost přenocovat v pavilonu, kterému se říká Pavilon Armidy, protože na stěnách visí nádherné gobelíny, znázorňující tuto bohyni.
   V místnosti jsou také velké hodiny, které drží figury, znázorňující Lásku a Čas. O půlnoci všechno ožije, Nejdříve Láska a pak Čas, pak tančí hodiny. Jedna za druhou vystoupí postavy z gobelínů. Je to Armida a její dvůr. Chybí zde ale Rinaldo. Vikomt, jež se právě do Armidy zamiluje, převezme Rinaldovo místo.
   Ponenáhlu se tanec zastavuje, hodiny se vracejí na místo, Láska je překonána Časem a gobelín je v původní podobě. Vikomt se probouzí ze svého snu, ale nalézá zlatý šál, který mu dala Armida. Vášnivě jej líbá a vrhá se ke gobelínu a po té padá mrtev k nohám hostitele, který právě vešel.

29.09.2008 12:44:14
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one