Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
PAN TWARDOWSKI (hudba L. Róžycki)

   Alchimista Twardowsky hledá tajemství výroby zlata. Jeho žena už přestala věřit, že kdy dojde v tomto snažení úspěchu, vyžene věřitele a zničí knihy i manželovo náčiní. Včítá mu, že na nevydařené pokusy utratil spoustu peněz. Zoufalý Twardowski jí proklíná a v tom se mu zjeví čert. Twardowski s ním na kohoutovi odlétá komínem pryč.
   Čert ho odvádí do své říše, aby se zmocnil jeho duše. Zavede ho do stříbrných Olkuszkých jeskyní, kde se podzemní král-drak dává do služeb Twardowskému. Za jeho duši mu dá překrásnou kněžnu. Twardowski si však vymíní, že mu podlehne až v Římě.
   A tak bohatý a k nepoznání omládnutný Twardowski rozhazuje peníze na krakovském tržišti a vysmívá se své ženě, která prodává hrnce. Začaruje celé tržiště a každý, ať chce nebo ne, musí tančit až do úplného vyčerpání.
   Potom přichází ke královně Orientu, aby poznal veškeré slasti lásky a po té ho ďábel zavede do krčmy Řím, kde ho krasavice z pekla svede za zvuků hudby židovské kapely a čert si tak Twardowského může odvést do pekla.
   Cestou Twardowski zaslechne mariánské zpěvy, ke kterým se také přidá a to ho vysvobodí z ďáblovi moci. Zachytí se však na měsíci, kde bude viset až do soudného dne.

Pan Twardowski-zkouška2.jpg
Pan Twardowski-zkouška1.jpg
Pan Twardowski-zkouška.jpg
Pan Twardowski14.jpg
Pan Twardowski13.jpg
Pan Twardowski12.jpg
Pan Twardowski11.jpg
Pan Twardowski10.jpg
Pan Twardowski9.jpg
Pan Twardowski8.jpg
Pan Twardowski7.jpg
Pan Twardowski6.jpg
Pan Twardowski5.jpg
Pan Twardowski4.jpg
Pan Twardowski3.jpg
Pan Twardowski2.jpg
Pan Twardowski.jpg
17.08.2008 20:17:11
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one