Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Ocelový krok (hudba: Sergej Sergejevič Prokofjev)

1. obraz

Děj se začíná odehrávat na nádraží v Rusku, krátce po revoluci. Nejdříve vystoupí na jeviště všechny jednající osoby. Promenují se po nástupišti. Pak se objeví vlak s potravinami. Následuje tanec komisařů, tanec Prodavače cigaret a tenec květinářek. Vystupuje Řečník. Bývalá Hraběnka prodává své poslední šperky. Pak spolu tančí Námořník a Dělnice.

2. obraz

Onen Námořník vstupuje do továrny a stává se z něj Dělník. Stroje se začínají pohybovat, kladiva tlučou, kola se otáčejí, písty skřípají, až se nakonec všechny stroje dostanou do pohybu. Tanečníci zde napodobují práci strojů nebo práci se stroji.

15.09.2010 14:18:10
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one