Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
NOSATÝ IMBREK (hudba K. Baranovič)

   Do vesnické dívky se zamilují dva mládenci: jeden pohledný a druhý s velkým nosem, bohatý Imbrek. Děvče dá přednost pohlednému chlapci před nosatým boháčem.
   Bouřka, která se náhle strhne, odnese Imbreka až do nebe. Tam potkává svatého Petra a prosí ho, aby ho zbavil škaredého nosu. A tak mu ndělé upilují přebytečný kus a Imbrek se s otevřeným deštníkem spouští zpět na zem.
   Když překvapené děvča obdivuje jeho pěkný nos, Imbrek se začne chvástat, že si ho upravil sám. V tom se však zjeví svatý Petr a za lež ho potrestá: nechá mu opět narůst dlouhý, škaredý nos. Děvče se od Imbreka odvrací a vdá se za druhého, pohledného mládence.

15.08.2008 17:59:46
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one