Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
Neapol aneb Rybář a jeho nevěsta

1. dějství

   Nábřeží Santa Lucia v Napoli se hemží lidmi. Bije osm hodin. Mezi stánky s různým zbožím, květinami a limonádou se mísí obyvatelé s turisty. Vchází vdova Vronika se svou krásnou dcerou Teresinou, které se dvoří jak prodavač makaronů Giacomo, tak prodavač limonády Peppo. Teresina však odmítá oba dva a její zrak je upřen na moře, kde rybaří její milý Gennaro. Oba rivalové se podbízejí matce Veronice, aby se za ně u Teresiny přimluvila. Když jsou stále odmítáni, přestanou se namáhat.
   Barkarola oznamuje příjezd rybářů. Gennaro běží políbit svou Teresinu, ale matka Veronika ho odhání. Teresininy přítelkyně přemlouvají matku a ta nakonec souhlasí se sňatkem. Rybáři rozdělují svůj úlovek, Gennaro dává velký díl stranou pro Madonu.
  Přichází mnich Ambrosio a prosí o almužnu. Někteří jej obdarovávají, Teresina mu dává stříbrné srdíčko pro oltář. Dojat její zbožností, žehná Abrosio mladému páru.
   Gennaro prodává své ryby a koketuje při tom se svou zákaznicí Giovannou. Jeho konkurenti vybízejí Teresinu k žárlivosti a vdově Veronice ukazují, jak bude manželství její dcery nešťastné. V tom se však Gennaro přitočí k Teresině a navlékne jí na prst zlatý prsten. Jako zázrakem se zase smiřují.
   Peppo a Giacomo pokračují ve snaze rozdělit milence, ale vdova jim dává své požehnání a odchází domů. Mladý pár touží být sám a tak odjíždí na loďce. Lidé se baví zpěvem potulného pěvce Pascarilla a pak hrou loutkoherce. Najednou se obzor zatáhne a vypukne bouře. Všichni utíkají domů, rybáři vytahují lodě na břeh, když si všimnou Gennara, který je v bezvědomí vyvržen vlnami na břeh. Jakmile se probere, jeho hlavní myšlenkou je Teresina. Přibíhá také Veronika a hledá svou dceru. Obžaluje Gennara, že zavinil její smrt. Gennaro hořce naříká nad svým osudem aklesá k obrazu Madony. Přichází mnich Ambrosio, dává mu medailon Panny Marie a posílá ho znovu na moře pátrat po Teresině.

2. dějství

   Děj se odehrává v Modré jeskyni na Capri. Tritoni očekávají povely od vladaře moří Golfa. V tom přijíždí do jeskyně velká mušle s Argentinou a Corellou, které podpírají bezvládné Teresinino tělo. Pokládají jí do lůžka z rákosí. Mořský vladař je zaujat její krásou a proměňuje jí v Najádu. Carolla přináší zázračné květiny, jimiž Teresinu oživuje.Ta je udivena okolím, které ji obklopuje. Pláče a prosí Golfa, aby ji vrátil do Neapole, kde čeká její ženich. Náhle však ztrácí paměť a neví, že byla dříve člověkem.
   Do kouta odkládá kytaru, kterou až dosud držela. Tritoni a Najády jí chtějí zabavit svým tancem. Golfo jí vyznává svou lásku a chce se s ní dělit o své bohatství, ale Teresina není schopna opětovat jeho city.
   U vstupu do jeskyně se objeví loď. Je to Gennaro. Nachází Teresininu kytaru. Teresina ho však nepoznává. Gennaro jí vypráví o své lásce a pokouší se jí vrátit paměť tím, že jí hraje její oblíbené písně, ale marně. Pak si vzpomene na amulet. Pověsí na její šíji medailon Panny Marie a dívce se vrací paměť. Se slzami v očích padá do Gennarova náručí. Při odchodu se jim postaví do cesty Golfo, ale Teresina ukazuje sv§j medailon a duch moří se musí podrobit moci nebe. Gennaro a teresina opouštějí jeskyni a Golfo jim dává nevídané bohatství.

3. dějství

   Děj se odehrává na pláni blízko neapole. Je půlnoc. Most spojuje dva protilehlé pahorky. po tomto mostě přichází procesí poutníků a poklekají před obrazem Madony. Přichází Teresina s matkou a Gennarem. Všichni se jim vyhýbají, protože mají za to, že se Gennaro spojil s ďáblem. Přichází však mnich Ambrosio a vysvětluje, že Teresina byla zachráněna na přímluvu Panna Marie. Tím se atmosféra rázem mění. Všichni, také Giacomo a Peppo, milencům gratulují. Začíná slavnost.

Neapol-scéna v moři.jpg
Neapol-scéna v moři05.jpg
Neapol-scéna v moři04.jpg
Neapol-scéna v moři03.jpg
Napoli5.jpg
Neapol-scéna v moři01.jpg
Napoli4.jpg
Napoli3.jpg
Napoli2.jpg
Napoli-San Jose.jpg7.jpg
Napoli-San Jose.jpg6.jpg
Napoli-San Jose.jpg5.jpg
Napoli-San Jose.jpg4.jpg
Napoli-San Jose.jpg3.jpg
Napoli-San Jose.jpg2.jpg
Napoli-San Jose.jpg
Napoli06.jpg
Napoli05.jpg
Napoli04.jpg
Napoli03.jpg
Napoli01.jpg
Napoli -Peter Bo Bendixen as Golfo and Tina Hojlund as Teresina.jpg
Napoli -Ib Andersen.jpg
Napoli -Caroline Cavallo as Teresina and Johan Kobborg as Gennaro.jpg
Napoli5a.jpg
Napoli4.jpg
Napoli3.bmp
Napoli.jpg
Napoli 5.jpg
Napoli 3.jpg
Napoli 2.jpg
Napoli - Tina Holman 2.jpg
napolir.jpg
Napoli5.jpg
Napoli4.jpg
napoli3cropped.jpg
Napoli3.jpg
Napoli20.jpg
Napoli2.jpg
Napoli02.jpg
Napoli011.jpg
Napoli01.jpg
Napoli.jpg
22.02.2013 10:39:49
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one