Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Natalie,nebo-li švýcarská mlékařka

NATALIE, NEBO-LI ŠVÝCARSKÁ MLÉKAŘKA (hudba Jírovec)

   Natalie, selská dívka, je milována Osvaldem, bratrem majitele zámku. Na jeho přání je Natalie unesena na zámek. Když se dívka probere ze mdlob, zjistí, že je v krásné zámecké místnosti, ve které stojí socha Osvalda v životní velikosti. Když si ověří, že je to opravdu socha, ztratí svůj ostych a začne před ní tančit. Během jejího tance si Osvald vymění místo se sochou. Natalie to netuší a je udivena, když socha náhle oživne. Osvald pokleká a dívce vyznává lásku.
   V tom přichází lord, jeho žena, vesničané a Nataliin otec. Osvald má vysvětlit své jednání. Ten místo toho požádá o ruku Natalie.

29.09.2008 12:39:26
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one