Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
NÁMĚSÍČNÁ (hudba Ferdinand Hérold)

   Děj se odehrává v Provance. Bohatý mladý farmář a mlynářčina schovanka Tereza jsou zasnoubeni, což se nemile dotýká mladé hospodské, která si dělala naděje na ženicha. Do hospody přichází nový majitel panství se svým sluhou. Majitel panství se rozhodnul zůstat nepoznán a hodlá přenocovat v hostinci. Laškuje s hospodskou, která mu přenechala svůj pokoj. Vyruší je však Tereza-náměsíčná, která přichází oknem v nočním úboru. Hospodská uteče a mladý muž, když zjistí, že jde o náměsíčnou, vyleze oknem pryč.
   Když druhý den farmář objeví Terezu v cizím pokoji, zruší zasnoubení a rozhodne se vzít si hospodskou.
   Opuštěná dívka, vyčerpaná svým zoufalstvím, usne a znovu bloudí jako náměsíčná. To vysvětlí situaci, snoubenec poznává svůj omyl a znovu navlékne svůj prsten Tereze.

Náměsíčná.jpg
Náměsíčná03.jpg
Náměsíčná04.jpg
Náměsíčná05.jpg
Náměsíčná06.jpg
Náměsíčná.jpg
17.06.2010 14:34:26
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one