Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
MOTÝLI (Les Papillons, hudba R. Schumann, instrumentace Čerepin)

   Pierot chodí po zahradě a hledá svůj idál. Dívky, které ho pozorují, si z něj ztropí žert. Nandají si křídla a představí se mu jako motýli. Když je Pierot uvidí, zatouží, aby k němu přiletěli. Vzpomene si, že motýli se nechají přivábit na světlo a tak si vezme lampu. Motýli - dívky přiletí k ohni. Pierot chytí krásnou dívku, ale při tanci jí nechtěně utrhne křídla a motýl umírá.
   Všichni jsou smutní a plačící Pierot jde za pohřebním průvodem. Ani v tomto okamžiku dívky nepřestávají žertovat. Opět navlékly své družce křídla a krásný motýl mohl zase vzlétnout. Pierot se opět směje a baví se. Ale ne na dlouho. V pavilónu se ozvou hlasy a dívky se rozprchnou. Pierotův ideál, když se s ním loučí, dává mu na památku svá křídla, která s ním zůstanou a budou mu připomínat krásný přelud.
   Příběh končí a smutný Pierot zůstává jako obvykle sám.

15.08.2008 17:59:00
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one