Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Marnotratný syn (hudba: Sergej Sergejevič Prokofjev)

1. obraz

Před domem Otce se oba přátelé Syna připravují na dlouhou cestu. Syn vychází  z domu se svými sestrami, které se ho snaží přesvědčit, aby nikam neodcházel. Syn se baví se svými kamarády a sester si vůbec nevšímá. Přichází Otec a zapřísahá ho, aby zůstal doma. Vznikne hádka, která končí tím, že Marnotratný syn odchází se svými kamarády do ciziny. Smutný otec zůstává sám jen se svými dvěma dcerami.

2. obraz

V cizině potkává Syn velice podivné přátele. Je však rád, že je mezi ně přijat. Na slavnosti, kterou pro něj pořádají, je také neznámá kráska, kterou Marnotratný syn velice obdivuje. Může na ní oči nechat. Svůdnice nejprve tančí vlastní sólo, potom s ním velké pas de deus. Nevázané veselí se stupňuje, přátelé mu neustále nalévají. Falešní přátelé a Svůdnice pak opilého Marnotratného syna okradou, strhnou z něho drahocenný šat a ještě ho zbijí. Když vystřízliví, vidí kolem sebe stopy orgií, ale kráska i přátelé zmizeli. Přišel o všechno. Ozývá se v něm špatné svědomí a rozhodne se vrátit domů. Po jeho odchodu parta rozděluje svou kořist.

3. obraz

Zlomený, ožebračený a nešťastný se Marnotratný syn objevuje před domem svého otce. Po kolenou se vrací k otci, který mu odpouští. Podává mu pomocnou ruku a zve ho do svého domu.

marnotratný syn.jpg
Marnotratný syn03.jpg
Marnotratný syn02.jpg
Marnotratný syn01.jpg
Yury Yanowsky and Melanie Atkins in Prodigal Son.jpg
Marnotratný syn.jpg
Marnotratný syn.02.jpg
Marnotratný syn06.jpg
Marnotratný syn05.jpg
Marnotratný syn04.jpg
Marnotratný syn03.jpg
Marnotratný syn01.jpg
Marnotratný syn1.jpg
Marnotratný syn01.jpg
Marnotratný syn.jpg
Marnotratný syn,NYCB.jpg
sylvieguillem2.jpg
sylvie guillem.jpg
Marnotratný syn.jpg
Marnotratný syn, 1952.jpg
Marnotratný syn, 1952 b.jpg
Marnotratný syn, 1952 a.jpg
Marnotratný syn -Agnes.jpg
Marnotratný syn 2.jpg
Marnotratný syn - Ekaterina Kondaurova.jpg
Marnotratný syn.jpg
847256da.jpg
Andrei Merkuriev and Daria Pavlenko.jpg
22.03.2011 08:53:38
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one