Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
Manon

1. dějství

1. obraz - Zájezdní hostinec blízko Paříže

   K hostinci přijíždějí dostavníky a zase odjíždějí. V zástupu je i mladý Lescaut, který zde čeká na svou sestru. Objevuje se zde i student teologie Des Grieux. Přijede kočár, z něhož vystupuje Manon a jakýsi stařík, který se jí dvoří. Šestnáctiletá Manon je na cestě do kláštera. Je okouzlena živým ruchem před hostincem. Všimne si jí další nápadník, pan M.G., a žádá jejího bratra, aby se za něj u Manon přimluvil. K Lescautovi přistupuje i Starší nápadník a dává mu peníze. Des Grieux, který si četl knihu, vstane a ocitne se tváří v tvář Manon. V okamžiku v nich uzraje rozhodnutí utéci za peníze staříka do Paříže. Des Grieux si sedna na kozlík kočáru a odváží Manon. Lescaut slíbí panu M.G., že svou sestru najde.

2. obraz - Pokoj v Paříži

   Des Grieux píše při svíčce dopis svému otci, ve kterém žádá o peníze. Manon ho vyruší a tančí s ním velké pas de deux. Pak mu pomáhá do pláště a on s dopisem odchází na poštu. V jeho nepřítomnosti přichází Lescaut s panem M.G., který jí věnuje krásné šaty a šperky. Manon zapomíná na mladého studenta a odchází s panem M.G. Lescaut za to od něj žádá peníze. Vrací se Des Grieux, kterého Lescaut přesvědčuje o tom, že budou oba bohatí, když budou podporovat vztah mezi Manon a panem M.G. Chudý Des Grieux souhlasí.

2. dějství

3. obraz - Herna a nevěstinec

   Mladé dívky se zde domlouvají s muži. Opilý Lescaut přivítá Des Grieuxe, jenž je tímto prostředím otřesen. Přichází Manon s panem M.G. tančí se svými obdivovateli a pak zaranžuje hru v karty, ve které by měl Des Grieux obehrát pana M.G. Ten ho však uprostřed hry přistihne při podvádění a Des Grieux s Manon utečou z herny.

4. obraz - V Des Grieuxově bytě

   Manon a Des Grieux si vyznávají lásku. Přeruší je pan M.G. a žádá vrácení klenotů. Lescaut je přiveden v poutech a v nastalém zmatku zatýkání Manon jako nevěstky je její bratr zabit.

3. dějství

5. obraz - New Orleans, trestná kolonie pro Francouze

   Žalářník má ve své kanceláři schůzku se svou dívkou. Pak odchází do přístavu.

6. obraz - Přístav

   Vyloďuje se mnoho vyhoštěných vězńů. Jsou mezi nimi dívky, které naříkají nad svým osudem. Žalářník s nimi flirtuje, zejména pak s Manon, kterou stráže odtrhnou od Des Grieuxe a přivedou do jeho kanceláře. její pasivní tanec vyjadřuje pohrdání nad jeho dvořením, což Žalářník nepozoruje a odmění jí náramkem. Když jí ho navléká na ruku, vejde Des Grieux a probodne ho. Manon odhodí náramek na žalářníkovo tělo a oba prchají.

7. obraz

  Vyčerpáni svým útěkem se milenci skryjí v bažině. V jakémsi deliriu se Manon zjevují vzpomínky na minulost. V závěrečném pas de deux nachází Manon u svého milence útěchu. Její dřívější touha po nádheře je přehlušena láskou. Umírá v jeho náručí a Des Grieux naříká.
  

Alessandra Ferri a Roberto Bolle

Alessandra Ferri a Roberto Bolle

Alessandra Ferri

Alessandra Ferri

Manon.jpg
Manon4.jpg
Manon01.jpg
Manon -Darcey Bussell and Roberto Bolle.jpg
Manon7.jpg
Manon5.jpg
Manon4.jpg
Manon2.jpg
Manon03.jpg
Manon02.jpg
Manon01.jpg
Manon.jpg
Manon -Darcey Bussell and Roberto Bolle2.jpg
Manon -Darcey Bussell and Roberto Bolle.jpg
16.04.2009 08:40:56
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one