Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
MALÝ NÁMOŘNÍK

   Pastýř vdává dceru. Bouře na moři však hostinu přeruší a všichni se běží schovat do domu. Na moři se potápí loď a vlny vynášejí na břeh malého námořníka. Když se mladík probere, usedne za prostřený stůl, kam ho svatebčané pozvali a jelikož je vyhladovělý, pustí se s chutí do jídla.
   Vstupuje mladší pastýřova dcera a na první pohled se do námořníka zamiluje. Její city jsou opětovány. V té době vlny vynášejí na břeh samotného kapitána. Je nešťastný, že on se zachránil a jeho syn utonul. Zpráva o tom, že byl zachráněn, rozradostnila kapitána jen na chvíli. Mladý námořník již odmítá jít s otcem na moře, protože se zamiloval a chce zůstat u své dívky.
   Kapitán je zachvácen takovou zuřivostí, že chce svého syna zastřelit. V té chvíli se do celé záležitosti vloží pastýř a lící kapitánovi radosti rodinného života, lovení ryb, lovy, radosti s vnoučaty. Kapitán je jeho vyprávěním dojat.
   Bouře utichá, svatební veselí pokračuje, ale místo jedné svatby se konají hned dvě.

02.09.2008 10:26:37
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one