Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
LEGENDA O JOSEFOVI (hudba R. Strauss)

   Děj se odehrává na velké hostině u bohatého Putifara. Součástí hostiny je pestrý program. Je přiveden i patnáctiletý pastýř Josef, který svým tancem okouzluje společnost.
   Putifarova žena vzplane touhou po nevinném chlapci, který jí však opovrhuje. Putifarka tedy vydá rozkaz svázat ho a upálit. K popravišti však příjde arachanděl a Josefa s sebou odvede. Zoufalá Putifarka si strhne perlový náhrdelník a uškrtí se jím.

Legenda o Josefovi4.jpg
Legenda o Josefovi3.jpg
Legenda o Josefovi2.jpg
Legenda o Josefovi.jpg
Legenda o Josefovi - KARINE SENECA - STANISLAV SERMAKOV.jpg
Legenda o Josefovi - FRANÇOIS PETIT.jpg
Legenda o Josefovi - FRANÇOIS PETIT A KARINE SENECA.jpg
03.03.2008 09:06:19
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one