Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

    Děj baletu „La Ventana“

 

    Siňorita vchází do svého pokoje. Ovívá se vějířem a myslí na muže, kterého potkala v Alamedě. Tančí s jeho imaginárním odrazem v zrcadle a krátce na to zaslechne zvuk kytary za okny. Je zvědavá, kdo to pro ní hraje. Vezme si své kastaněty a jejich zvukem odpovídá hráči na kytaru. Pak přistoupí k oknu, opatrně se rozhlédne a z vlasů jí sklouzne dolů stuha.

 

     Druhá část je divertissement, kde oba milenci tančí spolu se svými přáteli. Je zde seňorovo sólo, pas de trois (které je jednou z Bournonvillových nejelegantnějších choreografií), seguidilla a další tance.

 

    La Ventana je ukázkou toho, jak elegantně lze spojit klasický a španělský tanec.

La Ventana3.jpg
La Ventana2.jpg
La Ventana01.jpg
La Ventana.jpg
La Ventana02.jpg
La Ventana -Johnny Eliasen and Mette Honningen.jpg
La Ventana -Eva Kloborg and Mette Honningen.jpg
La Ventana 03.jpg
La Ventana 02.jpg
05.02.2008 13:06:47
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one