Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
HRABĚ CASTELLI, NEBOLI ZLOČINNÝ BRATR

   Děj se odehrává ve středověké Provenci. Balet začíná vesnickou svatbou, které se účastní hrabě Castelli, jeho žena Hildegarda a malý syn Wilhelm. Je zde také bratr hraběte Roland. Mezi bezstarostnými tanečními diverissementy vesničanů Roland vyjadřuje lásku Hildegerdě a hrabě žárlí.
   Ve druhém dějství se Roland vyznává ze své lásky k Hildegardě, ale je odmítnut. Obsadí zámek, zajme Castelliho a jeho synka, ale Hildegardě se podaří uprchnout.
   V posledním dějství přivádí Hildegarda rytíře Adolfa. Ten Rolanda přemůže a balet končí tak, jak začínal: vesnickým svátkem na počest zachráněných hrdinů.

02.09.2008 10:17:09
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one