Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
Hašiš

1. obraz

   Tuniský bej Achmed přichází do harému, kde se odalisky baví tancem. Marně se však snaží znuděného Achmeda rozveselit různými tanci i jeho favoritky Zuleika, Narisca Alma. Náčelník otroků, vtipný Ben Jusuf, přijde s nápadem, jak rozehnat chmury svého pána: namíchá mu do kávy hašiš. Když Ahmed kávu vypije, usne a zdá se mu, že se ocitl v mohamedánském nebi.

2. obraz

   Hašiš vykonal své, Achmedovi se v nebi jeho favoritky líbí mnohem víc, takže se zalíbením sleduje jejich tanec. Vše končí závěrečnou apoteózou.

13.05.2008 09:21:59
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one