Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
GEMMA (hudba Gabrielli)

   Komtesa Gemma se pod hypnózou podvoluje vůli intrikána markýze Santa Croce. V hypnóze podepisuje svatební smlouvu a vykonává všechny jeho příkazy. Malíř Massino a jeho milá Gemma, když se vymaní z vlivu markýze, oba převlečeni za venkovany, prchají daleko do hor.
   Na cestě se zastavují na malou chvíli, aby si odpočinuli a přihlížejí svatebnímu veselí. Oba uprchlíci si zde zatančí tarantellu, ale jejich tanec je přerušen příchodem Santa Croceho, jenž je chce všechny zhypnotizovat. Zabrání mu v tom Massino. Ozbrojí se mečem a zlého markýze pronásleduje. Jeden honí druhého, sestupují dolů z hor a přicházejí na most přes rokli. V souboji raněný Santa Croce padá z mostu dolů do propasti. Gemma je dovedena vesničany k Massinovi. Oba milenci si padnou do náručí.

29.09.2008 12:29:32
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one