Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
Fagot a flétna

1. obraz

   Kapelník vede nástroje k domu (pouzdru)flétny a probudí ji. Z domu vyvede i fagota, řídí tanec flétny k fagotovi. Oba nástroje se seznámí a k radosti ostatních nástrojů se obejmou a zamilují.

2. obraz

  V altánu sedí zasněná flétna, které fagot posílá květiny a pak za ní sám příjde. Vyznává jí lásku, ale flétna dělá okolky až do okamžiku, kdy jí fagot ukáže své bohatství. Po té flétna přivolí a oba utíkají zpět do svých pouzder.

3. obraz

    Nástroje slaví svatbu flétny a fagota. Příchod flétny ohalšují píšťaly, fagota přivádí pozoun. Flétna děkuje a předvede taneček namířený k fagotovi, kterému pak padne do náruče. Flétna za všeobecného veselí utíká do svatební komnaty a fagot za ní.

4. obraz

    Flétna má však mnoho ctitelů, už si jí vede xylofon, čeká na ní klarinet, z nástrojů se stávají fagotovi nepřátele. Fagot vytrhne flétnu ctitelům a ztropí žárlivou scénu.

5. obraz

    Nástroje s kapelníkem v čele hrají tuš fagotovi a flétně. Všichni tančí, flétně však dochází dech, klesá, fagot také. Dokonávají svůj taneček bez dechu, nadobro smíření.

13.05.2008 09:20:45
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one