Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
DUCH RŮŽE

   Do ložnice, kterou zdobí dvě velká francouzská okna, vchází mladá dívka v krémových bálových šatech, přes které má lehký plášť a v ruce drží růži. Klade ji ke rtům a trochu unavena tančí. Vzpomíná na prožitý bál a vyčerpána klesá do křesla. Usíná a růže jí padá z ruky.
   Začíná hudba valčíku a s ní zároveň vskočí otevřeným oknem do místnosti Duch růže. Dívka vstává a zdá se, jako by i ona ztratila své smrtelné tělo. Oba plují ve vzduchu, tančí nádherný valčík. Posléze hudba ustává. Dívka se opět vrací do křesla a Duch růže se s ní jemně rozloučí. Velkým skokem z okna mizí v zahradě. Paprsky slunce dopadají do ložnice. Dívka se probouzí a rozhlíží se. Byl to sen, či skutečnost? Pokoj je prázdný. Dívka zvedne růži a přitiskne ji k srdci.

Duch růže-Toumanova.jpg
Duch Růže-Oleg Tupine.jpg
Duch růže.jpg
Duch růže.gif
Duch růže3.jpg
Duch růže2.jpg
Duch růže.jpg
Duch růže2.jpg
Duch růže05.jpg
Duch růže01.jpg
Duch růže.jpg
Duch růže- Karsavina a Nižinský.jpg
Duch růže -bruhn a hewlett.jpg
Duch růže 4.jpg
Duch růže 2.jpg
Duch růže - Xiomara Reyes and Herman Cornejo.jpg
Duch růže - Joffrey Ballet.jpg
Duch růže - Herman Cornejo01.jpg
Duch růže - Herman Cornejo.jpg
Herman Cornejo in Le Spectre de la Rose.jpg
Duch růže2.jpg
Duch růže.jpg
10.02.2009 11:58:53
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one