Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
CLARY (hudba Kreutzer)

   Děj baletu vypráví o rytíři Mevillovi, který unesl Clary z otcovského domu, protože jí velmi miloval a sliboval jí manželství. Ale jeho stav mu nedovoloval vstoupit s Clary v nerovný sňatek. Utěšuje dívku různými dary a šperky, ale ona je na jeho zámku nešťastná.
   Aby jí rozptýlil, pozve skupinu herců, ale oni svou hrou představují právě příběh její nešťastné lásky. Clary, dojatá ještě více příběhem, odejte potají ze zámku. Oblečena zase do svých prostých šatů, vrací se do rodného domu. Ale otec jí odepírá návrat mezi své.
   V tom přichází rytíř Meville, požádá konečně otce o ruky dcery a otec oběma požehná.

02.09.2008 10:13:29
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one