Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

Červená lucerna

 

Prolog

 

Dvacátá léta minulého století. Tichý a opuštěný dvůr velkého  domu. Pán domu přikazuje rozsvítit červené lampiony. Mladou dívku strojí do svatebních šatů. Má se stát třetí ženou (souložnicí) majitele domu. Ještě než usedne do nosítek, vzpomíná na svého milého- mladého herce divadelního souboru.

 

První dějství

Na pozadí svatebního veselí  se první a druhá manželka plny smíšených pocitů  setkávají s novou dívkou.

Svatební noc. Třetí žena se ze všech sil snaží změnit svůj úděl, ale nakonec jí nezbude nic jiného, než přijmout nezvratný osud.

 

Druhé dějství

Manželky si krátí čas návštěvou opery, nebo různými hrami, jejich dny plynou bez větších změn jeden za druhým. Nová třetí žena využívá krátké okamžiky k tom, aby se setkávala se svým dřívějším milým. Tyto schůzky odhalí druhá manželka  a hned osnová zákeřný plán.

 

Třetí dějství

Mladý pár se nadále tajně schází. Druhá žena o schůzkách poví svému manželovi. Ten oba milence přistihne přímo ve svém domě. Druhá žena  doufá, že díky této události si získá zpět ztracenou lásku i sympatie svého manžela. Ten však druhou ženu za její podlost zavrhne. Ta je touto situací natolik zaskočena, že v rozporu se zavedeným pořádkem v domě, vezme pochodeň a jde rozsvítit červené lampiony – symbol moci pána domu. Rozhněvaný manžel přikáže služebnictvu, aby za tuto drzost druhou ženu popravili.

 

Epilog

Mladé milence i druhou ženu přivádějí na místo popravy. Třetí žena a její milý se něžně objímají , jsou zosobněním křivd, kterých se na lidech dopouští přísný, po léta nezměněný feudální řád. Oni i druhá žena jsou jeho další obětí.

červená lucerna.jpg
červená lucerna04.jpg
červená lucerna03.jpg
červená lucerna02.jpg
červená lucerna01.jpg
Reise....jpg
Raise....jpg
Raise...09.jpg
Raise...08.jpg
Raise...07.jpg
Raise...06.jpg
Raise...04.jpg
Raise...02.jpg
Raise...01.jpg
Raise the Red Lantern -Čínský národní balet.jpg
Raise the Red Lantern -Čínský národní balet01.jpg
Raise the Red Lantern 02.jpg
Raise the Red Lantern 01.jpg
Raise the Red Lantern09.jpg
Raise the Red Lantern08.jpg
Raise the Red Lantern06.jpg
Raise the Red Lantern07.jpg
Raise the Red Lantern05.jpg
Raise the Red Lantern04.jpg
Raise the Red Lantern03.jpg
Raise the Red Lantern020.jpg
Raise the Red Lantern02.jpg
Raise the Red Lantern018.jpg
Raise the Red Lantern012.jpg
Raise the Red Lantern017.jpg
Raise the Red Lantern011.jpg
Raise the Red Lantern015.jpg
Raise the Red Lantern010.jpg
Raise the Red Lantern014.jpg
Raise the Red Lantern01.jpg
Raise the Red Lantern.jpg
Raise the Red Lantern 2.jpg
Raise The Red Lantern - čína.jpg
Raise the Red Lantem3.jpg
Raise the Red Lantem2.jpg
Raise the Red Lantem.jpg
02.11.2010 12:42:31
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one